Cloud Computing

Break_TitleToBody_Header

Pozbądź się konieczności zakupu i martwienia się o utrzymanie infrastruktury IT oraz zasobów. Przedstawiamy usługi Cloud Computing firmy Alter Solutions, które dostarczą Ci, za pośrednictwem internetu, serwery, przechowywanie danych, zdolności sieciowe i aplikacje oprogramowania, których Twój biznes potrzebuje, aby się rozwijać.

Czym jest Cloud Computing?

Cloud Computing to dostarczanie usług informatycznych, w tym serwerów, komponentów sieciowych, baz danych, przechowywania danych, oprogramowania, aplikacji i innych, poprzez Internet.


Te zasoby obliczeniowe są hostowane na zdalnym (opartym na chmurze) przechowywaniu danych, zarządzanych przez dostawcę usług trzeciej strony, takiego jak Alter Solutions, dzięki czemu Twój biznes może uzyskać do nich dostęp na żądanie i z modelem rozliczeń pay-as-you-go.

Cloud Computing z Alter Solutions

Czy potrzebujesz bezpiecznych i skalowalnych rozwiązań IT? Oto niektóre z usług Cloud Computing, które oferujemy:
Inżynierowie ds. chmury omawiający ulepszenia techniczne infrastruktury klienta

Badamy obecną sytuację Twojej infrastruktury IT, aby określić kolejne kroki.

Doradzamy Ci, jak sprawnie przejść do środowiska Cloud Computing.

Pracujemy nad projektowaniem i wdrażaniem elastycznych i bezpiecznych rozwiązań.

Monitorujemy korzystanie z chmury i dbamy o to, aby wszystko działało efektywnie, gdy musisz dodawać lub redukować zasoby IT.

Dzięki podejściu FinOps pomagamy Ci osiągnąć optymalizację kosztów, stosując modele operacyjne, które promują odpowiedzialność finansową, zgodnie z dobrymi praktykami zarządzania usługami w chmurze.

W celu minimalizacji problemów produkcyjnych i zwiększenia produktywności wprowadzamy automatyzację usług operacyjnych.

Zajmujemy się migracją aplikacji wewnętrznych do chmury.

Zabezpieczamy transformację łańcucha integracji i ciągłego wdrażania, stosując kulturę i narzędzia DevOps.

Oprogramowanie jako usługa to forma Cloud Computing, w ramach której możemy tworzyć aplikacje oprogramowania dla Twojego biznesu, naturalnie hostowane w chmurze.

Infrastruktura jako usługa to inny popularny rodzaj Cloud Computing, oznaczający, że cała Twoja infrastruktura IT będzie oparta na chmurze.

Dzięki nowoczesnym zasobom technologicznym i ogromnym możliwościom przechowywania danych te usługi zapewniają przewagę konkurencyjną firmom, ułatwiając innowacje i transformację za pomocą Big Data, Blockchain, Sztucznej Inteligencji czy Uczenia Maszynowego.

Jak pracują nasze zespoły chmurowe

Architekci chmury nadzorujący strategię przetwarzania w chmurze klienta

Doświadczone zespoły usług chmurowych Alter Solutions obejmują:

 • Programistów Back-end
 • Programistów Front-end
 • Architektów
 • Specjalistów od Cloud Computing
 • Specjalistów od DevOps

W ten sposób zapewniamy, że każde rozwiązanie jest:

 • Bezpieczne
  ...dzięki zgodności z politykami, udoskonalonym wewnętrznym kontrolom i technikom konfiguracji, takim jak Integracja Ciągła i Rozwój Ciągły (CI/CD).
 • Elastyczne
  ...w zarządzaniu systemem z ograniczonym ryzykiem.
 • Zcentralizowane
  ...i łatwe w zarządzaniu.
 • Stabilne
  ...i zawsze dostępne.

Typy obliczeń w chmurze

Aby zdecydować, czy chcesz wynająć usługę SaaS, IaaS lub inne usługi w chmurze, musisz najpierw określić rodzaj architektury chmurowej, na którą chcesz je wdrożyć:
 Chmura publiczna

Własność i eksploatacja dostawcy usług trzeciej strony, takiego jak Alter Solutions. Kilka przykładów platform chmur publicznych to Microsoft Azure i Amazon Web Services (AWS).

 Chmura prywatna

Infrastrukturę można uzyskać i używać wyłącznie przez jedną organizację, a utrzymywana jest na prywatnej sieci. W ten sposób żadna inna firma nie będzie miała dostępu do tych samych zasobów informatycznych, co ty.

 Chmura hybrydowa

Poprzez połączenie chmur publicznych i prywatnych, chmura hybrydowa umożliwia przenoszenie danych i aplikacji oprogramowania między tymi dwoma środowiskami, zapewniając twojej firmie elastyczność i zdolność do zdobywania przewagi konkurencyjnej.

Główne korzyści z obliczeń w chmurze

Inżynierowie DevOps poprawiający wydajność nowego oprogramowania
Oszczędności kosztów

Ponieważ nie musisz płacić za drogi sprzęt i oprogramowanie oraz ich utrzymanie, możesz dokładnie wybrać, jake usługi informatyczne potrzebujesz i uzyskać je taniej.

Większa prędkość
Dzięki różnorodności technologii i narzędzi, które można wdrożyć na żądanie w chmurze, nie tylko nadajesz elastyczność swojej firmie, ale także swobodę i innowację.
Elastyczność i skalowalność

Zgodnie z potrzebami swojej firmy w określonych momentach, łatwo możesz dostosowywać zasoby informatyczne w górę i w dół. Możesz to również robić na skalę globalną, wdrożając te zasoby w nowych lokalizacjach geograficznych w mgnieniu oka.

Poprawiona wydajność i bezpieczeństwo

Komponenty sprzętowe są ciągle aktualizowane i optymizowane, w szczególności w chmurach publicznych. Ponadto bezpieczeństwo jest ważnym elementem usług w chmurze, więc możesz być pewien, że twoje dane, infrastruktura i oprogramowanie będą chronione przed zagrożeniami cybernetycznymi. 

Lepsza strategia odzyskiwania po awarii
Zautomatyzowane i skalowalne usługi odzyskiwania po awarii stanowią kluczowy element chmury. Pomoże to zapobiec utracie danych w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia.

Nasza wiedza

Nasze modele biznesowe


Outsourcing
Outsourcing IT oznacza zatrudnianie zewnętrznych dostawców usług w celu zapewnienia i dostarczenia określonych rozwiązań i funkcji IT, takich jak rozwijanie oprogramowania. Nasze zespoły Outsourcingowe łączą doświadczenie Inżynierów Seniorów z dynamiką i kreatywnością młodych profesjonalistów, co prowadzi do wielodyscyplinarnych i elastycznych partnerstw korzystnych dla klienta.

Nearshore
Nearshore oznacza zatrudnianie partnera IT w sąsiednim kraju. Zespoły Nearshore pracują w tej samej lub bardzo podobnej strefie czasowej co Klient i dzielą wartości kultury pracy.W Alter Solutions szanujemy DNA Nearshore, zapewniając dostosowane metodologie pracy, zarządzanie projektami dostosowanymi do Klienta, żywe projekty i zespoły oraz wspólny język.
Girl_CTA_4
Potrzebujesz
wsparcia w realizacji projektu?
Skontaktuj się z nami!
Zacznijmy naszą historię
Dołącz do zespołu!