Agile IT

Break_TitleToBody_Header

W coraz bardziej konkurencyjnym świecie firmy muszą podwoić wysiłki, aby zwiększyć innowacyjność i szybko adaptować się do zmian rynkowych. Dlatego dostosowujemy metodykę pracy do Twoich potrzeb, zapewniając zwinność i efektywność, a także maksymalną elastyczność i szybkość reakcji.

Co to jest Agile?

Agile to iteracyjne podejście do zarządzania projektami, które promuje stałą współpracę, otwartą komunikację, elastyczność i ciągłe doskonalenie procesu oraz wszystkich członków zespołu zaangażowanych w projekt.

Ta metodologia dzieli każdy projekt na kilka mniejszych etapów. Po każdym z nich następuje przegląd w celu ustalenia, co można poprawić,, sprawiając, że Agile jest bardzo responsywny na opinie, zmiany i optymalizację.


Korzystając z ram Agile w rozwoju oprogramowania, Alter Solutions dba o to, aby Twoje projekty rozwijały się szybko i efektywnie, jednocześnie dostosowując się do Twoich opinii. Gotowy na skompletowanie swojego zespołu Agile?

Agile IT z Alter Solutions

Oferujemy wiele usług, które pomogą Twojej firmie i zespołom przejść na podejście Agile:
 Raport z audytu

Zaczynamy od przeprowadzenia pełnej analizy i oceny metod pracy Twojej firmy.

 

Plan transformacji Agile

Tworzymy strategię, która pomoże Twojej firmie wdrożyć metodologię Agile, korzystając z naszego pełnego wsparcia na każdym etapie.

 

Szkolenia

Szkolimy Twoje zespoły w zakresie najlepszych praktyk Agile, które należy stosować na co dzień.

 

Wdrożenie

Prezentujemy formalną propozycję pomyślnego wdrożenia kultury i narzędzi Agile.

 

Integracja DevOps

Znajdujemy sposób na zwiększenie jeszcze bardziej Twojej produktywności, łącząc podejście DevOps dostosowane do Twojej metodologii Agile.

Konsultant Alter Solutions pracujący w biurze

Jak działają nasze zespoły Agile

1050x700_casestudies_mapa_cidadao

 

Wielodyscyplinarne zespoły Agile Alter Solutions są zorganizowane w następujący sposób:

  • Agile Master
  • Kierownik projektu/produktu
  • Scrum Master
  • Projektanci
  • Programiści
  • Architekci
  • Testerzy
Dzięki temu jesteśmy w stanie ocenić i odpowiedzieć na różne profile działalności, od start-upów po firmy o ugruntowanej pozycji rynkowej, stosując najlepszą kombinację wyspecjalizowanych zasobów.

Rodzaje frameworków Agile

Filozofia Agile obejmuje kilka frameworków, z których każdy stosuje swoje zasady w określony sposób. Oto niektóre frameworki, z którymi współpracujemy:
Dwaj koledzy pracujący razem przy komputerze
Scrum

Jeden z najpopularniejszych frameworków Agile, Scrum działa w ramach 2 do 4-tygodniowych okresów, zwanych sprintami. Dzięki codziennym spotkaniom w celu omówienia zadań i wyzwań, Scrum skupia się głównie na zespole i jest idealny do projektów, w których wymagania często się zmieniają.

Kanban

Słowo w języku japońskim oznacza "tablicę wizualną". To dlatego ten framework jest tak silnie zorientowany wizualnie, zapewniając każdemu członkowi zespołu unikalną wizję przepływu pracy i postępu projektu.

 Lean

Poprawa produktywności poprzez minimalizowanie "marnotrawstwa". To jest główna zasada Lean: zachęca do eliminowania czasochłonnych i zbędnych działań, które osłabiają ogólną wydajność, kładąc szczególny nacisk na rolę pracowników w osiąganiu sukcesu.

 Extreme Programming XP

Bardziej techniczne podejście do projektu, skupiające się głównie na jakości oprogramowania i satysfakcji klienta. Gwarantuje częste dostawy, aby szybko reagować na żądania klienta. 

 LeSS (Large Scale Scrum)

Ten framework wykorzystuje główne zasady Scrum, ale w większej skali, stosując je do wielu zespołów. Jest idealny dla dużych organizacji prowadzących duże projekty.

Zalety metodologii Agile

Produkty wyższej jakości

Jedna z największych zalet tej metodologii, ponieważ testy i częste wydania stanowią jej istotną część.

Satysfakcja klienta
Wynik dostaw przyrostowych, ciągłej informacji zwrotnej i produktów wyższej jakości.
Zmotywowane zespoły

Ze względu na atmosferę ciągłego wyzwania i rozwoju, a także fakt, że członkowie zespołu są samodzielni i autonomiczni.

Oszczędność czasu i kosztów
Ponieważ zespoły deweloperskie mają uprawnienia i korzystają z regularnej informacji zwrotnej, Agile pomaga zaoszczędzić czas i niepotrzebne koszty zasobów.
Większa kontrola

Zaawansowane narzędzia raportowania i wrodzona transparentność Agile przyczyniają się do lepszego zrozumienia postępu projektu.

Szybsze wykrywanie problemów
Zoptymalizowany przepływ pracy oznacza również, że błędy i problemy, które mogą pojawić się podczas projektu, są szybko wykrywane i usuwane.
Zredukowane ryzyko
Ponieważ ta metodologia jest bardzo elastyczna, pozwala na dostosowywanie jej w trakcie trwania projektu i umożliwia ciągłe ulepszanie.
Zwrot z inwestycji
Zapewniony dzięki wczesnym i częstym dostawom, co pozwala zespołowi Agile na dodawanie wartości do funkcji.

Nasze modele biznesowe


Outsourcing
Outsourcing IT oznacza zatrudnianie zewnętrznych dostawców usług w celu zapewnienia i dostarczenia określonych rozwiązań i funkcji IT, takich jak rozwijanie oprogramowania. Nasze zespoły Outsourcingowe łączą doświadczenie Inżynierów Seniorów z dynamiką i kreatywnością młodych profesjonalistów, co prowadzi do wielodyscyplinarnych i elastycznych partnerstw korzystnych dla klienta.

Nearshore
Nearshore oznacza zatrudnianie partnera IT w sąsiednim kraju. Zespoły Nearshore pracują w tej samej lub bardzo podobnej strefie czasowej co Klient i dzielą wartości kultury pracy.W Alter Solutions szanujemy DNA Nearshore, zapewniając dostosowane metodologie pracy, zarządzanie projektami dostosowanymi do Klienta, żywe projekty i zespoły oraz wspólny język.
4. Hi five
Potrzebujesz
wsparcia w realizacji projektu?
Skontaktuj się z nami!
Zacznijmy naszą historię
Dołącz do zespołu!