Agile IT

Break_TitleToBody_Header

W coraz bardziej konkurencyjnym świecie firmy muszą podwoić wysiłki, aby zwiększyć innowacyjność i szybko adaptować się do zmian rynkowych. Dlatego dostosowujemy metodykę pracy do Twoich potrzeb, zapewniając zwinność i efektywność, a także maksymalną elastyczność i szybkość reakcji.

Co to jest Agile?

Agile to iteracyjne podejście do zarządzania projektami, które promuje stałą współpracę, otwartą komunikację, elastyczność i ciągłe doskonalenie procesu oraz wszystkich członków zespołu zaangażowanych w projekt.

Ta metodologia dzieli każdy projekt na kilka mniejszych etapów. Po każdym z nich następuje przegląd w celu ustalenia, co można poprawić,, sprawiając, że Agile jest bardzo responsywny na opinie, zmiany i optymalizację.


Korzystając z ram Agile w rozwoju oprogramowania, Alter Solutions dba o to, aby Twoje projekty rozwijały się szybko i efektywnie, jednocześnie dostosowując się do Twoich opinii. Gotowy na skompletowanie swojego zespołu Agile?

Agile IT z Alter Solutions

Oferujemy wiele usług, które pomogą Twojej firmie i zespołom przejść na podejście Agile:
 Raport z audytu

Zaczynamy od przeprowadzenia pełnej analizy i oceny metod pracy Twojej firmy.

 

Plan transformacji Agile

Tworzymy strategię, która pomoże Twojej firmie wdrożyć metodologię Agile, korzystając z naszego pełnego wsparcia na każdym etapie.

 

Szkolenia

Szkolimy Twoje zespoły w zakresie najlepszych praktyk Agile, które należy stosować na co dzień.

 

Wdrożenie

Prezentujemy formalną propozycję pomyślnego wdrożenia kultury i narzędzi Agile.

 

Integracja DevOps

Znajdujemy sposób na zwiększenie jeszcze bardziej Twojej produktywności, łącząc podejście DevOps dostosowane do Twojej metodologii Agile.

Agile Master tworzący zwinny plan transformacji dla klienta

Jak działają nasze zespoły Agile

Agile Master i Project Manager omawiający szczegóły projektu

 

Wielodyscyplinarne zespoły Agile Alter Solutions są zorganizowane w następujący sposób:

  • Agile Master
  • Kierownik projektu/produktu
  • Scrum Master
  • Projektanci
  • Programiści
  • Architekci
  • Testerzy
Dzięki temu jesteśmy w stanie ocenić i odpowiedzieć na różne profile działalności, od start-upów po firmy o ugruntowanej pozycji rynkowej, stosując najlepszą kombinację wyspecjalizowanych zasobów.

Rodzaje frameworków Agile

Filozofia Agile obejmuje kilka frameworków, z których każdy stosuje swoje zasady w określony sposób. Oto niektóre frameworki, z którymi współpracujemy:
Scrum Masterzy podczas codziennego spotkania
Scrum

Jeden z najpopularniejszych frameworków Agile, Scrum działa w ramach 2 do 4-tygodniowych okresów, zwanych sprintami. Dzięki codziennym spotkaniom w celu omówienia zadań i wyzwań, Scrum skupia się głównie na zespole i jest idealny do projektów, w których wymagania często się zmieniają.

Kanban

Słowo w języku japońskim oznacza "tablicę wizualną". To dlatego ten framework jest tak silnie zorientowany wizualnie, zapewniając każdemu członkowi zespołu unikalną wizję przepływu pracy i postępu projektu.

 Lean

Poprawa produktywności poprzez minimalizowanie "marnotrawstwa". To jest główna zasada Lean: zachęca do eliminowania czasochłonnych i zbędnych działań, które osłabiają ogólną wydajność, kładąc szczególny nacisk na rolę pracowników w osiąganiu sukcesu.

 Extreme Programming XP

Bardziej techniczne podejście do projektu, skupiające się głównie na jakości oprogramowania i satysfakcji klienta. Gwarantuje częste dostawy, aby szybko reagować na żądania klienta. 

 LeSS (Large Scale Scrum)

Ten framework wykorzystuje główne zasady Scrum, ale w większej skali, stosując je do wielu zespołów. Jest idealny dla dużych organizacji prowadzących duże projekty.

Zalety metodologii Agile

Produkty wyższej jakości

Jedna z największych zalet tej metodologii, ponieważ testy i częste wydania stanowią jej istotną część.

Satysfakcja klienta
Wynik dostaw przyrostowych, ciągłej informacji zwrotnej i produktów wyższej jakości.
Zmotywowane zespoły

Ze względu na atmosferę ciągłego wyzwania i rozwoju, a także fakt, że członkowie zespołu są samodzielni i autonomiczni.

Oszczędność czasu i kosztów
Ponieważ zespoły deweloperskie mają uprawnienia i korzystają z regularnej informacji zwrotnej, Agile pomaga zaoszczędzić czas i niepotrzebne koszty zasobów.
Większa kontrola

Zaawansowane narzędzia raportowania i wrodzona transparentność Agile przyczyniają się do lepszego zrozumienia postępu projektu.

Szybsze wykrywanie problemów
Zoptymalizowany przepływ pracy oznacza również, że błędy i problemy, które mogą pojawić się podczas projektu, są szybko wykrywane i usuwane.
Zredukowane ryzyko
Ponieważ ta metodologia jest bardzo elastyczna, pozwala na dostosowywanie jej w trakcie trwania projektu i umożliwia ciągłe ulepszanie.
Zwrot z inwestycji
Zapewniony dzięki wczesnym i częstym dostawom, co pozwala zespołowi Agile na dodawanie wartości do funkcji.

Nasze modele biznesowe


Outsourcing
Outsourcing IT oznacza zatrudnianie zewnętrznych dostawców usług w celu zapewnienia i dostarczenia określonych rozwiązań i funkcji IT, takich jak rozwijanie oprogramowania. Nasze zespoły Outsourcingowe łączą doświadczenie Inżynierów Seniorów z dynamiką i kreatywnością młodych profesjonalistów, co prowadzi do wielodyscyplinarnych i elastycznych partnerstw korzystnych dla klienta.

Nearshore
Nearshore oznacza zatrudnianie partnera IT w sąsiednim kraju. Zespoły Nearshore pracują w tej samej lub bardzo podobnej strefie czasowej co Klient i dzielą wartości kultury pracy.W Alter Solutions szanujemy DNA Nearshore, zapewniając dostosowane metodologie pracy, zarządzanie projektami dostosowanymi do Klienta, żywe projekty i zespoły oraz wspólny język.
Girl_CTA_4
Potrzebujesz
wsparcia w realizacji projektu?
Skontaktuj się z nami!
Zacznijmy naszą historię
Dołącz do zespołu!